preloader

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI, “Doğrudan Saç İmplantasyonu” anlamına gelmektedir. DHI saç ekimi yönteminde greftler sadece uzmanlar tarafından kullanılması gereken Choi isimli medikal kalem ile toplanır. Daha sonra bu kalemle elde edilen saçlar kesi veya kanal açılmadan direkt olarak cilt üzerine yerleştirilir. Bilinen saç ekimi yöntemlerinde bu iki işlem ayrı aşamalarda yapılmaktadır. Ancak kullanılan özel kalem sayesinde operasyon tek aşamaya indirgenmiştir. Böylece hastaya konfor ve rahatlık sağlanır.

Yani FUE saç ekimi tekniğinin üç aşaması varken DHI saç ekimi yönteminin iki aşaması vardır. Uygulamanın amacı saç ekiminde kaliteyi artırmak, yoğun bir görüntü sağlamak, saç ekimi yaptıran kişinin mevcut saç görüntüsünü kısaltmadan günlük hayatına hızlı bir şekilde dönebilmesini sağlamaktır.

DHI saç ekiminin aşamaları nelerdir?

Donör bölgeden lokal anestezi ile saç kökleri çıkarılır ve özel kalem ile saç kökleri toplanır. Daha sonra bu özel cihaz sayesinde saç kökleri kafa derisine yerleştirilir.

Saç kökleri özel bir Choi kalemi ile kafa derisine yerleştirilir. Bu kalem özel yapısı sayesinde saç köküne yerleştirilebilen çok ince sivri uçlu bir uca sahiptir. Bu kalem ile saç derisine uygun açılarla daldırılıp, arkasındaki özel bölüme basılarak saç kökü ile birlikte kafa derisine yerleştirilir. Genellikle bu yöntem tercih edilir. Çünkü kökler alındıktan sonra bekletilmeden hemen yerleştirilmesi önemlidir. Böylece greftlerin tutulma oranı ve sağlıklı kalma şansı artmaktadır. O zamandan beri var olan bir teknik olmasına rağmen son zamanlarda popüler hale geldi.

Yaklaşık 10-12 saat süren işlemin tecrübeli kişilerce yapılması çok önemlidir. Robotik ve FUE saç ekim yönteminde olduğu gibi işlemden sonraki ilk gün hasta kontrol edilir. İkinci gün yıkama başlar ve sekiz gün sürer.

DHI saç ekiminin avantajları nelerdir?

Kanalın açılması ve aynı zamanda saç kökünün yerleştirilmesi işlemi, toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden çıkarılmasına olanak sağlar.

Çok daha sık ekim yapılmasına ve çok daha doğal görünüme izin verir.

Özel enstrümanı sayesinde saç ekimi sırasında köklerin bekleme süresi kısalmaktadır. Böylece folikül kaybı riski en aza indirilir.

Mevcut saçlar zarar görmez. Eksik saç dökülmesi olan hastalarda kullanılabilen bir yöntemdir.

Hasta hızlı bir iyileşme yaşar.

Saç Ekiminin En Başarılı Ekibi haircenter.com.tr İle Neden Tercih Etmelisiniz?

Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi DHI saç ekimi tekniğini uygulayan kişilerin tecrübeli olması çok önemlidir. Bu deneyim sonucu doğrudan etkiler. Hair Center doktorları DHI saç ekimini başarıyla gerçekleştirmektedir. Eğer sizde saçlarınızın dökülmesinden muzdaripseniz gecikmeden www.haircenter.com.tr adresini ziyaret ederek bilgi alabilir, uzman ekibi ile iletişime geçerek kısa sürede eski görünümünüze kavuşabilirsiniz.