preloader

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Sağlık ve gençlik gibi, çoğumuz hayat kilitlerimizi hafife alırız, yani onlar gidene kadar…Çoğu insan için saç ekimi, dolgun  ya da en azından daha dolgun  görünen saçları geri getirmeye yardımcı olabilir.

Saçların dökülmesi veya kelleşmek sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, FUE Saç ekimi prosedürü görünüşünüz hakkında daha güvenli hissetmenin bir yolu olabilir.

Prosedür Nasıl İşliyor?

FUE nakilleri nispeten göze batmaz ve komplikasyonları veya uzun süre kalma ihtiyacını azaltmak için lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Süreç oldukça basit ve hızlıdır ve vakaların büyük çoğunluğunda FUE uygulanmasının çoğu ertesi gün işe dönebilen hastalar için herhangi bir komplikasyonu yoktur.

FUE saç ekimi, mutlak hassasiyet sağlamak ve mümkün olduğunca doğal bir saç çizgisi oluşturmaya yardımcı olmak için deneyimli profesyoneller tarafından mikroskop altında gerçekleştirilir.

FUE daha yeni bir tekniktir ve diğer saç ekim prosedürlerinden farklı olarak, FUE saç ekimi bireysel saç temelinde çalışır. Her saç, gerekli bezlerle tamamlanmış bir ünite olarak alınır ve ardından yeni alana ekilir. Daha az invaziv olmasına rağmen, prosedür çok karmaşıktır ve bu, bir FUE prosedürünün FUT yönteminden biraz daha uzun sürmesine neden olabilir. Daha fazla zaman alarak iyileşme süresi kısalır ve başarı seviyeleri artar. Hiçbir prosedür yara izi bırakmazken, FUE’nin izleri, kısa bir saç uzamasından sonra görünmez hale gelen küçük noktalarla sınırlıdır.

FUE kullanarak, folikülleri olabildiğince az hasara maruz bırakıyoruz ve bu, ekilen her saça en iyi hayatta kalma şansı veriyor. Erkek tipi kelliğe neden olan hormon olan DHT’den etkilenmeyen bir saç bölgesinden foliküller alındığı için yeni saçlar etkilenmez ve aynı dökülme şekillerine maruz kalmaz.

FUE Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

FUE saç ekimi öncelikle, genellikle şakakları ve taçları etkileyen, erkekleri (ve bazen kadınları) başın arkasında ve yanlarında saçlarla bırakan, ancak başka hiçbir yerde bırakmayan, erkek tipi kellikle mücadele için bir çözümdür. Saç dökülmesinin boyutu ve saç tipi (yani düz / dalgalı / afro) gibi faktörler en uygun ekim yöntemini belirleyebileceğinden herkes FUE tedavisi için uygun bir aday değildir.

FUE saç ekimi tedavileri, nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi almak ve bir saç dökülmesinden sonra saçınızı eski haline getirmek için en iyi yöntemin bu olup olmadığını öğrenmek isterseniz, sorunsuz bir konsültasyon ayarlamak için bugün bizimle iletişime geçin. Hair Center olarak, dürüst ve güvenilir olmaktan gurur duyuyoruz ve müşterilerimize sözümüz, bireysel bazda en iyi sonuçları vermek için her zaman en uygun çözümü sunmaktır.