preloader

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Tam veya kısmi kirpik veya kaş kaybı olan kadın ve erkekler, mikro cerrahi kaş ekimi ve kirpik ekimi işlemi ile kaşlarını ve kirpiklerini geri kazanabilirler. Güvenli, etkili, minimal invazivdir ve çoğu durumda sadece 1 seans sürer.

Kirpik dökülmesinin tıbbi terimi madarozdur. Kirpik kaybı kalıcı veya geçici olabilir. Bu durum genellikle blefarite veya göz kapaklarının iltihaplanmasına bağlıdır. Doğuştan veya bir enfeksiyonun sonucu olabilir.

Erkeklerde ve kadınlarda kaş ve / veya kirpik kaybına ne sebep olur?

  • Fiziksel travma (ör. Kaza, termal, kimyasal veya elektrik yanıkları)
  • Kaş ve / veya kirpik kaybına neden olan sistemik veya lokal hastalık
  • Kaş ve / veya kirpik büyütmede doğuştan yetersizlik
  • Kaşların kalıcı olarak kaybolmasına neden olan koparma (kaşı yeniden şekillendirmek için).
  • Kaşların ve / veya kirpiklerin kendi kendine yol açtığı takıntılı yolma (trichotillomania)
  • Kaş veya kirpik kaybıyla sonuçlanan tıbbi veya cerrahi tedaviler (ör. Radyasyon tedavisi, kemoterapi, tümörün cerrahi olarak çıkarılması)
  • Bazı kişilerde olası alopesi areata belirtileri

Kaş ve / veya kirpik ekimi güvenli midir?

Kaş ekimi ve kirpik ekimi minimal invaziv bir mikro cerrahi işlemdir. Bir seans genellikle gerekli olan tek şeydir.

Kaş ekimi nasıl gerçekleşir?

Donör kaş, kafa derinizden veya bacağınızdan her seferinde bir folikül çıkarılır. Daha ince saçlar, kaş kılları için daha iyi ve daha yakın bir “eşleşme” olduğundan, donör kaş  genellikle daha kalın saçlar yerine daha ince olan bir bölgeden alınır. Donör kaşlar mikro cerrahi olarak bir seferde 1 veya 2 ekim olarak gerçekleştirilir. Her greft kendisi için hazırlanmış bir kesiğe yerleştirilir. Tek kılların veya mikro greftlerin kullanılması, doğal bir görünüm için kaş çevresine titizlikle yapışmaya izin verir.

Kaş Ekiminde sonuçlar doğal mı?

Evet, onlar sizin doğal olarak büyüyen kaşlarınızdır. Çoğu durumda, nihai sonuçlar, doğduğunuza göre daha güzel şekilli ve konturlu görünür. Kaş ekimi ve kirpik ekimi sonuçları her zaman doğal olarak gözle görülebilir.

Kirpik ekimi nasıl gerçekleşir?

Kirpik implantları olarak da bilinen kirpik ekimi, başlangıçta önceki kanser ameliyatı veya travma sonucu kaybolan kirpik alanlarının veya genetik sorunlar nedeniyle tamamen eksik olan kirpiklerin restorasyonu için endikedir. Bununla birlikte, sonuçlarda iyileşme ile bu prosedürlerin çoğu, yoğunluğu inceltme veya kısa kirpiklere geri döndürme gibi kozmetik endikasyonlar için veya trikotillomani (kompulsif yolma) nedeniyle kirpik kaybını tedavi etmek için gerçekleştirilir.