preloader

Otolog Mikrogreft Saç Ekimi

OTOLOG MİKRO GREFT NEDİR?

Otolog mikro greft, saç dökülmesi sorunlarında kılcal damarları, kendi dokusuyla yenileme mantıgıyla çalışan bilinen en etkili ve güvenli saç dökülme tedavisidir. 15 dakika gibi kısa bir sürede tek seans uygulanır.

OTOLOG MİKRO GREFT KİMLERE UYGULANABİLİR?

Saç dökülme problemi enfeksiyon kaynaklı değilse, saç dökülme problemi yaşayan yetişkin bütün bireylere otolog mikro greft yöntemi uygulanabilir. Saç boyama uygulamaları, sık kuaför işlemlerinden kaynaklanan yıpranmalara ve dökülmelere karşıda saçı desteklemek ve canlandırmak amaçlı kullanılır.

OTOLOG MİKRO GREFT YÖNTEMİ HAKKINDA SIK SORULANLAR

Başımın üst bölgesinde hiç saç kalmadı (kellik oluştu ), saçlarımı yeniden geri çıkartır mı?

malesef otolog mikrogreft teknigi tamamen kelleşmiş bölgelerde etkili değildir.

Saç kıran tedavisinde etkilimidir ?

Saç kıran tedavisinde etkili değildir.

Yeni saçlar çıkarmı ?

Yeni saç çıkışı gözlemlenebilir. Ancak yöntemin asıl amacı saç köklerini güçlendirmek ve dökülmesinin önüne geçmektir.

Hamileler bayanlarda Otolog Mikrogreft yöntemini uygulayabilir mi?

Kimyasal bileşenler içermediğinden teknik olarak uygulanabilir ancak hamilelik döneminde hasas bir dönem olduğu için emzirme dönemi bittikten sonra uygulanması daha doğru olacaktır.

Tedavi sonrası günlük hayatıma dönebilirmiyim?

Aynı gün sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

GCell otologmikrogreft yöntemi PRP tedavisi midir?

Hayır. GCell otologsüspansiyonu çok daha kompleks ve etkili bir saç tedavisidir. PRP yönteminde kanımızdan alınan trombositler konsantre edilerek saçlı bölgeye enjekte edilir. Bu yöntemde ise donör bölgeden alınan kökler, özel bir yöntemle büyüme faktörleri ve progenitör hücreler izole edilerek saçlı bölgeye enjekte edilir.

OTOLOG MIKROGREFT SAÇ EKİMİ NEDİR ?

Otolog mikrogreft saç ekim tekniği en yeni ve başarı oranı en yüksek tekniktir

OTOLOG MİKROGREFT SAÇ EKİMİ NASIL UYGULANIR ?

Kulak arkanızdan lokal anestezi ile alınan 3-4 saçlı doku parçasının GCell otolog cihazıyla mikrogreft süspansiyonuna dönüştürülüp saç ekim operasyonunda ekim yapılan bölgeye enjekte edilme işlemidir saç ekim operasyonu 6/8 saat arasında sürer tekniğin en büyük avantajı klasik saç ekim tekniklerine göre başarı oranın daha yüksek olması ve iyileşme sürecinin daha hızlı olmasıdır. Bir diğer avantajı da ekim bölgesindeki pasif durumdaki saçları yeniden aktif hale getirmesi ve ekim yoğunluğuna ekstra katkı sağlamasıdır bu operasyonu seçmekteki en büyük amaç hem zayıf ve cılız saçları güçlendirip dökülmeyi durdurmak hem ekilen saçların çıkma oranı ve büyüme hızını maksimuma çıkarmaktır