preloader

Saç Mezoterapisi ve PRP Tedavisi

Saç Mezoterapisi ve PRP Tedavisi

Saç Mezoterapisi, saçların gelişmesi için gerekli olan çeşitli vitamin, mineral ve amino asit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç dökülmesi veya saçında yapısal değişiklik olan herkese uygulanabilir.

Bu yöntemle saç dökülmesi tedavi edilebilir, zayıflamış ve incelmiş sağlıksız saçlar kalınlaştırılır, dökülmeleri durdurulur, saçlar daha canlı ve parlak hale gelir. Bu tedavide yeni saç oluşumu mümkün değildir. Bu nedenle çok fazla saçı dökülmüş ve büyük açıklıklara sahip kişilere önerdiğimiz bir tedavi değildir.

PRP Tedavisi

Saç dökülmesi ve saçında yapısal değişiklik olan herkese PRP uygulanabilir. PRP Tedavisi için öncelikle kişiden alınan kan örneği özel prp tüplerine alınır ve trombositleri kandan ayırmak için kullandığımız özel bir cihazda işlenir (santrifüj). Elde edilen trombositler PRP Kitlerindeki özel ilaçlarla karıştırılarak saçlı deriye enjekte edilir. PRP Tedavisi ile sanılanın aksine yeni saç kökleri elde edilmez (piyasada bazı kişilerin ve kliniklerin gerçekçi bulmadığı gibi Kök Hücre Tedavisi). Bu adlandırmanın, Genetik Alanında araştırılan ve gelecekte sağlık alanında devrim yaratacağı belirtilen asıl “Kök Hücre Araştırmaları ve Çalışmaları” ile hiçbir ilgisi yoktur. Aslında böyle bir isimlendirme gerçek dışı bir hayalle saç sorunu yaşayan bireyleri etkileyerek kar elde etmek amacıyla piyasaya sürülmüştür. HairCenter olarak saç sorunu yaşayan kişilere yanlış bilgi verilmesini ve haksız avantaj elde edilmesini etik bulmuyoruz ve bu nedenle bu isimlendirmeyi kullanmıyoruz. Yukarıdaki başlıkta “Kök Hücre” dememizin tek sebebi bu bilgiyi sizlerle paylaşmaktır.

Sonuç olarak PRP Tedavisi seyrelme, dökülme ve hafif saç tipleri için uygundur. Büyük saç dökülmesi ve büyük açıklıkları olan kişilere önerdiğimiz bir tedavi değildir. PRP ile yeni saç kökleri elde edilmez, mevcut saçlarınız beslenir ve güçlenir, daha dolgun ve sağlıklı olmasını sağlar. Bu nedenle dökülme durdurulacaktır.